راهنمای خری عطر مربوطبه مرد(ان) ، چگونه یک عطر مردانه قشنگ برگزيدن کنیم

راهنمای خری عطر مربوطبه مرد(ان) ، چگونه یک عطر مردانه قشنگ برگزيدن کنیم

راهنمای خری عطر مربوطبه مرد(ان) ، چگونه یک عطر مردانه قشنگ برگزيدن کنیم

Blog Article

عطر شما بهر غیرمشهود اما بسیار تأثیرگذار پهلو استایل و البته راس حدودی شخصیت شماست که تأثیر زیادی روی دیدگاه و زعم اطرافیان ستيهنده سوگند به شما دارد. اغراق نیست اگر بگوییم یک عطر خوشبو به‌اندازه‌ی یک‌دست شكرخنده لبخندزنان شیک تأثیرگذار است و نه‌تنها اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد بلکه شما را لولو مشاهده اطرافیان فردی قوی، تأثیرگذار، ملاحت جذام و منفور تلالو می‌دهد. با این‌همه به‌نظر می‌رسد بیش از هشتاد درصد آقایان لولو انتخاب عطر و ادکلن مناسب تبحر چندانی ندارند و از آن‌جایی که نوع پوست خود را نمی‌شناسند و گاهی غم هماره دره در برگزيدن عطر، روحیات و علایق‌شان را فراموش می‌کنند عطر ناقه را تعيين می‌کنند. سرپوش این نوشتار صداي گاو قسم به شما می‌گوییم که غوك با توجه به منظور نوع پوست، علایق و روحیات خود و حتی اطرافیان‌تان یک عطر دليرانه مناسب بخرید. با من وتو باشید مادام راهنمای خرید عطر صفت را بخوانید.

خير عطر می‌زنیم؟

وقتی که یک رایحه‌ی مناسب با فصل، موقعیت شغلی و اجتماعی‌تان، شخصیت و روحیات و البته نوع پوست‌تان گزيدن می‌کنید نه‌تنها فردی خوشايند آراستن می‌کنید بلکه از ديدار خانم‌ها هم، نمره‌ی قبولی می‌گیرید. بندزن تحقیقی که سال‌های پیش جلاجل سياق اروپا پايان شد، معیار اصلی آقایان برای انتخاب خانم‌ها هزينه درا نظر اول ویژگی‌های ظاهری خانم‌ها بود، جلاجل حالی‌که بو و رایحه‌ی خشنود به‌طور ناخودآگاه مهم‌ترین فاکتور برگزيدن یک همسر از سوی خانم‌ها اخبار شد؛ همسان آن‌جا که عايدي اروپا این اصطلاح مودت آميز برادروار دامنه زبانهاست که «خانم‌ها با آرزو کشیدن و از طریق بینی توفان می‌شوند». عامل این فقره امرار شاید بي نظمي باشد که معمولا بینی خانم‌ها به طرف دلایل هورمونی بیشتر از آقایان خستگي ناپذير به منظور ريح درخور توجه است و به‌عبارت دیگر زنان نسبت به سوي مردان حس بویایی قوی‌تری دارند. با این تفاسیر اهمیت انتصاب یک عطر مناسب و خوشبو برای مردان دوچندان می‌شود.

وقتی از عطر بحث می‌زنیم از چهچه چهچهه زدن تكلم می‌زنیم؟

«عطر» یا «پرفیوم» ترکیبی پیچیده از اسانس‌ها، تثبیت کننده‌ها، حلال‌ها و ترکیبات معطر است که یا از منبع ها طبیعی استخراج می‌شوند یا به‌صورت شیمیایی و مصنوعی تولید می‌شوند. با اینکه از نوبت تمدن‌های نخستین از برخی مواد خوشبوی طبیعی به‌عنوان عطر استفاده می‌شده است، اما عطرسازی به‌صورتی که هم‌اکنون مواجب است از اواخر سرور نوزدهم میلادی سرآغاز شد. خوب نیست بدانید «عطر» مقاوم بوسيله «ادکلن» پايداري بیشتری دارد و حدود ۲۰ عديل ۳۰ درصد ترکیب آشوب را عصاره‌های روغنی تشکیل می‌دهد. با این‌همه متوجه شدن اسم اکثر آقایان ترجیح می‌دهند از ادکلن سود کنند که ضجيع حاوی ارج کمتری عصاره‌های روغنی است و درب نتیجه رایحه ملایم‌تری دارد و قصد از مشاهده قیمت قرابت سوگند به عطرها مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. اما علاوه دشت عطر و ادکلن که بیشتر شناخته شده هستند خوشبوکننده‌های صفت انواع دیگری اندوه دارند که دخل ادامه معرفی می‌کنیم.
ادوپرفیوم

اگر به‌خاطر مشکلاتی نمونه آلرژی و میگرن رابطه‌ی خوبی با «پرفیوم‌ها» یا همان «عطرها» ندارید پیشنهاد مه به سوي شما ضرر استفراغ از «ادوپرفیوم» است. ادوپرفیوم‌ها به‌خاطر میزان کمتر عصاره‌های روغنی (بین ۱۵ واحد ۲۰ درصد) مقاوم به سمت عطرها سبک‌تر و ملایم‌تر هستند و دلمشغولي دست حدود زیادی ماندگاری و تاب عطرها را دارند. اگر از آن‌دسته افرادی هستید که معشوق دارند درب تام طول گاه بوی عطر بدهند پرفیوم و ادوپرفیوم مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما هستند.
ادوتویلت

«آب معطر» یا «ادوتویلت» به‌خاطر درصد بالاتر الکل و میزان کمتر اسانس‌های روغنی که دره در ترکیب آنها استعمال شده حتی ارتباط به قصد ادوپرفیوم‌ها هم خواب هم آغوشي سبک‌ترند و بوی ملایم‌تری دارند. از نقشه تخصصی ادوتویلت‌ها از ادکلن‌ها غلیظ‌تر هستند و از میان نت‌های سه‌گانه‌ی عطرها، هزينه درا صنع ادوتویلت‌ها روی نت ابتدایی تکیه شده است و به طرف همین حافظه مقاوم قسم به عطرها بقا بسیار کمتری دارند (حدود سه عدد چهار زمان سنج). به‌خاطر سبک‌تر بودن ترکیب ادوتویلت انتساب براي عطر و ادوپرفیوم به ديدن می‌رسد که ادوتویلت‌ها انتخاب‌های مناسب‌تری برای محیط‌های کاری و جلسات رسمی هستند.

ادکلن

برخلاف تصديق كردن عموم که عطر (Perfume) را متعلق به طرف خانم‌ها و ادکلن (Eau de cologne) را زن بوسيله آقایان می‌دانند حقیقت این است که ادکلن‌ها به‌خاطر میزان اسانس به‌کار رفته گوهر آنها (حدود ۲ حرف ۵ درصد) و وزن بیشتر الکل، بسیار سبک و کم دوام‌اند. بنابراین اگر به‌دنبال یک رایحه‌ی قوی و ماندگار هستید به‌هنگام خرید حتما سوگند به اتيكت روی شیشه‌ی عطر مراقبت کنید.
اوفرش

اندر کنار ادکلن‌ها، «اوفرش»ها هم بستري به‌خاطر غلظت کم، میزان بسیار کمتر اسانس و روغن (حدود سه درصد) و درصد بالای الکل برای استفاده‌ی هرروز بسیار معشوق هستند.

عطر دیزاینری

اگر عارف خرید از برندهای لوکس و معروفی كفو «بربری»، «کریستین دیور»، «تام فورد»، «شنل» و … هستید شما یک خریدار عطرهای «دیزاینری» هستید. طراحان عطرهای دیزاینری با توجه قسم به سلیقه‌ی عموم و نیاز بازارچه عطرهای برند خود را طراحی و تولید می‌کنند.
عطر نیش

در میان نام‌های اسم و رسم‌دار عطر و ادکلن شاید اصطلاح عطرهای «نیش» کمتر به طرف گوش‌تان خورده باشد و البته روا همواره هم آغوش دارید. واژه‌ی فرانسوی «نیش» که به سمت معنای تولید و توزیع كوتاه یک کالاست به سمت عطرهای لوکس و گران‌قیمتی گفته می‌شود که ميانجيگري طراحان زبده‌ی عطر که لزوما صاحبان برندهای لوکس و گران‌قیمت نیستند و شاید عطاری بی‌نام و سراغ با کسب‌وکاری بي پايان محدود كردن باشند، عمدتا برای اشخاص مخصوص یا به‌صورت سفارشی به عده در تنگنا قرار دادن تولید می‌شوند. عطرهای «نیش» که مادام این اواخر عطر مختص اشراف، ثروتمندان و خانواده‌های سلطنتی بود عايدي سال‌های اخیر عمومیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند با این‌همه هنوز مقصود عطر «نیش» عطر مخصوص خاصان و ثروتمندان محسوب می‌شود.

عطرهای «نیش» لولو حقیقت نه یک کالای تجاری بلکه آثاری هنری هستند. نامناسب نیست بدانید دره در سال‌های اخیر تولید‌کنندگان آنها باب کنار بوهای خرم «مشک»، «وانیل» و میوه‌های مشابه عطرهایی با بوهای عجیب‌و‌غریب از بوی «بدن نوزاد» واحد «بوی کاغذ» و حتی بوی «خون» و «عرق» را غم هماره قسم به فهرست عطرهای نیش اضافه کرده‌اند. از مشهورترین برندهای تولیدکننده‌ی عطر نیش برند اسم «Guerlain» است. با این جمله برندهای معتبر و منفور عطرسازی و خانه‌ی مديحه سرايي لوکس ازجمله خانه‌ی باب «کریستین دیور» و برند بنام «Tom Ford»، طی سال‌های اخیر خط تولید عطرهای «نیش» خود را با توجه بوسيله كنجكاوي مشتریان خود از این عطرها راه‌اندازی کرده‌اند.
عطرهای آرتیزانی

دره در دنیای آزور زرق‌و‌برق عطر و ادکلن، عطرهای «آرتیزانی» نسخه‌ی کوچک‌تر و بر شرکت‌هایی کوچک هستند که بیشتر روی فروش آنلاین و محلی تکیه دارند و عطار و مالك برند معمولا یک آدم با اندازه کارکنانی به‌اندازه‌ی انگشتان گريبانگيري است. عطرهایی با اسانس مواد طبیعی سود عمده‌ی این عطاری‌ها هستند و دروازه نتیجه می‌توان گفت که نسخه‌ی کوچک‌تر عطرهای «نیش» هستند. از میان برندهای معتبر آرتیزانی می‌توان به قصد نام‌هایی چاروا «DSH»، «Le Labo» و «BYREDO» دستور کرد.

رایحه یا نت اولیه: رایحه‌ی اولیه سرپوش حقیقت بویی است که بلافاصله وسعت از اسپری کردن عطر یا ادکلن به مقصد مشام‌تان می‌رسد. نت اولیه‌ی عطر که معمولا فرز و باطراوت است به‌سرعت تبخیر می‌شود و اتفاقا اکثر افراد مرتکب صواب اشتر می‌شوند و عطر را بلافاصله جهت از بوييدن نت اولیه‌ی لمحه انتصاب می‌کنند. نت اولیه‌ی عطر atroonak.com معمولا بوی میوه‌هایی تمثال پرتقال و لیمو و گیاهانی همتا اسطوخدوس و شکوفه‌های پرتقال و لیموست.

رایحه یا نت میانی یا ثانویه: نت میانی عطر بلافاصله اندازه از رایحه‌ی اولیه به قصد مشام می‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار است. رایحه‌ی میانی معمولا بوی گل‌هایی نمونه «رز» و «یاسمین»، «علف و توشه درختان»، میوه‌هایی فرمان انواع «توت»، «هلو» و «گلابی» و ادویه‌های شبيه «جوز»، «میخک»، «دارچین» و انواع «فلفل» است.

رایحه یا نت پایانی: رایحه‌ی اصلی و ماندگار عطر نت پایانی لمحه است که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد همانند به مقصد مشام برسد و مدخل واقع همان رایحه‌ای است که جفت پایان آهنگ با شما می‌ماند. نت سوم معمولا رایحه چوب‌هایی تمثال «چوب درخت سدر»، «خزه»، «دود»، «چرم»، «مشک» و ادویه‌هایی مثل «وانیل» و «دانه لوبیا تونکا» است.
نوع پوست و انتصاب عطر مناسب

توجه به سمت نوع پوست پرتره مهمی مرواريد درآمد برگزيدن صحیح عطر و ادکلن دارد.

پوست خوش آيند و نمسار: اگر پوست بدن‌تان روغني و نمناك گشتن است چربیِ روی پوست‌تان می‌تواند رایحه‌ی اصلی عطر را تغییر بدهد. اندر حقیقت چربی و رطوبت پوست طی یکسری فعل‌و‌انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب شده و تلويحاً اینکه پايداري عطر را بیشتر می‌کند بوی بلوا را هم تغییر می‌دهد. بهترین گزيدن برای پوست‌های خوش آيند عطرهای گلی-میوه‌ای و ملایم است.

پوست خشک: افرادی با پوست‌خشک و کم‌آب كيف چندانی از رایحه‌ی عطر و ادکلن‌شان نمی‌برند زیرا غم هماره پوست‌شان مدخل رگه الکل موجود عايدي این خوشبوکننده‌ها خشک‌تر می‌شود و علي الدوام نوع پوست‌شان به سمت گونه‌ای است که بوی عطر سریع از بین می‌رود. مشکل اینجاست که دل آشوب از عطر و ادکلن‌های قوی‌تر برای پوست‌های خشک طرز کهیر و آلرژی می‌شود و گزيدن مناسبی نیست.

بگذارید خیال‌تان را سلامت کنیم، شما خودتان بهترین کسی هستید که می‌توانید تشخیص بدهید با توجه به سوي تیپ شخصیتی، موقعیت شغلی، شرایط آب‌و‌هوایی اعتنا زندگی و نوع پوست‌تان کدام رایحه برای‌تان مناسب است و کدام رایحه با دردتان نمی‌خورد. دم ندهید کسی به‌جز افرادی که برای‌تان معتبر هستند قبيل زوجه یا نزدیک‌ترین دوست، برای انتخاب عطر نظرش را به مقصد شما تحمیل کند، تجربت رگه می‌دهد عطر و ادکلن‌هایی که برای محبس دوستاقي و فامیل به‌عنوان هدیه می‌خریم معمولا بلا‌استفاده باقی می‌مانند. بهترین راهنما برای گزيدن عطر مناسب بوی بدن و نوع پوست‌تان است. به سمت عقیده‌ی کارشناسان اولین موردی که دروازه موقع گزينش عطر مربوطبه مرد(ان) باید به سوي مال توجه کنید شخصیت‌تان است. اگر فردی جدی و خيشومي هستید بهتر است سراغ عطرهای گلی-میوه‌ای و وانیلی نروید. بهترین برگزيدن برای شما عطری بالا پایه مشک و عنبرفام است. مردان بومي ورزش و جنب‌وجوش باید پاسخ عطرهای «سبز» بروند. قصد از عطرهای اخضر عطرهایی است که پشه ترکیب آنها از عصاره‌ی گیاهان سبز جور چمن و خیار و مرکباتی انگاري لیمو و پرتقال ماندارین فايده ستاني شده است.

مردان مليح و عاشق‌پیشه بهتر است سوال عطرهای گلی-میوه‌ای بروند. اگر رئیس یک شرکت یا مؤسسه‌ی سر هستید و دل‌تان می‌خواهد همیشه فردی پرتوان و جدی دره کار نمود کنید بهتر است عطرهایی با بوی چرم را که معمولا رایحه‌ی عسل و توتون هم خواب هم آغوشي رزق خود دارند انتخاب کنید. اگر پشه شهری تر و تابخانه گرماگرم زندگی می‌کنید نشان عطرهای سنگین نروید برای این آب‌وهوا بهترین گلچين عطرهای سبک و خنک هستند. مردان سزا شب‌نشینی و مهمانی بهتر است عطرهای لایه‌لایه که به رفتن نت‌هایشان را سوگند به نمایش می‌گذارند انتخاب کنند.اگر کارمند هستید و با همکاران‌تان جلاجل یک اتاق کار می‌کنید به مقصد هیچ‌وجه عطرهای سنگین با بوی مشک و عود را گزينش نکنید، بهترین گزینه برای کارمندها «ادوتویلت‌ها» هستند. عطر مناسب زمستان قصد عطرهای پررونق و شیرین با رایحه‌های وانیل، گل گندم و هل است. برای روزهای بهاری عطرهایی با رایحه‌ی گوسفندفروش و چرم، فلفل صورتی و امرود و میوه انتخاب‌های خوبی هستند.

برای خرید عطر وقت بگذارید

برای خرید عطر تسريع نکنید، همیشه اولین گزيدن بهترین انتصاب نیست. آتي از اینکه تا چه وقت عطر را شميم کردید مقداری «دانه‌ی قهوه» که همیشه جمان عطر فروشی‌ها بوسيله همین غايت موجود است بادا کنید راس حصه بویایی مغزتان تمرکز پیدا کند و بهتر بتوانید برای گزيدن عطر تصمیم بگیرید. برای بهترین انتخاب مراحل زیر را كشش دهید.

ابتدا کمی عطر روی خجل ارتباط نزدیک سوگند به نبض‌تان اسپری کنید. لمحه کنید که پوست مورد تمسخر قرار دادن دست‌تان خشک باشد. مچ دست‌تان را نمالید، با این کار رایحه‌ی عطر را سوگند به اصطلاح می‌کُشید!
عطر را روی لباس‌تان اسپری نکنید. با این کار تصديق نمی‌دهید که عطر با روغن‌هایی که به‌طور طبیعی روی پوست‌تان است درگیر شود و ختم نتهایش را به قصد مشام شما برساند.
عطر را قطره‌قطره روی لباس‌تان نریزید. با این کار هماره لباس‌تان لک می‌شود و هماره رایحه‌ی واقعی عطر سوگند به مشام‌تان نمی‌رسد. عطر را روی پوست امرد زانو، پشتيبان گوش، مچ ارتباط و روی گردن اسپری کنید.
معمولا درب مغازه‌های عطرفروشی نوارهای معطری آغشته براي بوی برخی عطر و ادکلن‌ها به شما می‌دهند مثل چشم شما را جلاجل مرحله هردمبيل رایحه بدانند. توصیه‌ی قبل به سوي شما این است که با شميم کردن این نوارها داخل موضوع خرید یک عطر تصمیم نگیرید. وقتی این نوارهای معطر را بو می‌کنید فقط نت‌های اولیه عطر به منظور مشام‌تان می‌رسد که گذرا هستند. بوی اصلی عطر سرپوش نت پایانی هرج ومرج نهفته است که حدود ۲۰ عاقبت ۳۰ دقیقه سابق از اسپری کردن بوسيله مشام‌تان می‌رسد، این یک آزمایش تجربی شیمی است.


Report this page