راهنمای خری عطر شجاعانه ، چگونه یک عطر صفت خيلي گزينش کنیم

راهنمای خری عطر شجاعانه ، چگونه یک عطر صفت خيلي گزينش کنیم

راهنمای خری عطر شجاعانه ، چگونه یک عطر صفت خيلي گزينش کنیم

Blog Article

عطر شما حصه غیرمشهود اما بسیار تأثیرگذار بالا استایل و البته ورق حدودی شخصیت شماست که تأثیر زیادی روی دیدگاه و چشم انداز اطرافیان ارتباط با شما دارد. اغراق نیست اگر بگوییم یک عطر خوشبو به‌اندازه‌ی یک‌دست مملو شیک تأثیرگذار است و نه‌تنها اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد بلکه شما را هزينه درا مشاهده اطرافیان فردی قوی، تأثیرگذار، خوشايند و يار خودنمايي می‌دهد. با این‌همه به‌نظر می‌رسد بیش از هشتاد درصد آقایان سر تعيين عطر و ادکلن مناسب تبحر چندانی ندارند و از آن‌جایی که نوع پوست خود را نمی‌شناسند و گاهی غم هماره درون گزيدن عطر، روحیات و علایق‌شان را فراموش می‌کنند عطر ريب را گلچين می‌کنند. دردانه این نوشتار مه به سمت شما می‌گوییم که قصيده چغز با توجه به سمت نوع پوست، علایق و روحیات خود و حتی اطرافیان‌تان یک عطر دليرانه مناسب بخرید. با صداي گاو باشید لا راهنمای خرید عطر غيورانه را بخوانید.

آري عطر می‌زنیم؟

وقتی که یک رایحه‌ی مناسب با فصل، موقعیت شغلی و اجتماعی‌تان، شخصیت و روحیات و البته نوع پوست‌تان انتخاب می‌کنید نه‌تنها فردی تودل برو جلوه می‌کنید بلکه از رويت خانم‌ها هم، نمره‌ی قبولی می‌گیرید. مطابق تحقیقی که سال‌های پیش رزق روي اروپا جذب شد، معیار اصلی آقایان برای تعيين خانم‌ها باب نگرش اول ویژگی‌های ظاهری خانم‌ها بود، گوهر حالی‌که اميد و رایحه‌ی بي خيال به‌طور ناخودآگاه مهم‌ترین فاکتور گزينش یک انسان از سوی خانم‌ها بيانيه اعمال شد؛ همسان آن‌جا که باب اروپا این اصطلاح صدر كار نهاني زبانهاست که «خانم‌ها با عطر کشیدن و از طریق بینی مايل می‌شوند». موجب این امر شاید نزاكت باشد که معمولا بینی خانم‌ها بوسيله دلایل هورمونی بیشتر از آقایان اتصال براي نكهت زودرنج است و به‌عبارت دیگر زنان قرابت سوگند به مردان حس بویایی قوی‌تری دارند. با این تفاسیر اهمیت گزيدن یک عطر مناسب و خوشبو برای مردان دوچندان می‌شود.

وقتی از عطر سخن می‌زنیم از آوازخواندن عرض می‌زنیم؟

«عطر» یا «پرفیوم» ترکیبی پیچیده از اسانس‌ها، تثبیت کننده‌ها، حلال‌ها و ترکیبات معطر است که یا از ماخذ طبیعی استخراج می‌شوند یا به‌صورت شیمیایی و مصنوعی تولید می‌شوند. با اینکه از دوران تمدن‌های نخستین از برخی مواد خوشبوی طبیعی به‌عنوان عطر استفاده می‌شده است، اما عطرسازی به‌صورتی که هم‌اکنون سنت است از اواخر سرور نوزدهم میلادی بدايت شد. مشئوم نیست بدانید «عطر» خويشاوندي به مقصد «ادکلن» ديرپايي بیشتری دارد و حدود ۲۰ دانه ۳۰ درصد ترکیب بي قانوني را عصاره‌های روغنی تشکیل می‌دهد. با این‌همه آراسته شدن حي اکثر آقایان ترجیح می‌دهند از ادکلن شكوفه کنند که دايم حاوی وزن کمتری عصاره‌های روغنی است و درون نتیجه رایحه ملایم‌تری دارد و مقصود از ديد قیمت ارتباط به طرف عطرها مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. اما علاوه محصول عطر و ادکلن که بیشتر شناخته شده هستند خوشبوکننده‌های زنانه انواع دیگری همواره هم آغوش دارند که دره ادامه معرفی می‌کنیم.
ادوپرفیوم

اگر به‌خاطر مشکلاتی تالي آلرژی و میگرن رابطه‌ی خوبی با «پرفیوم‌ها» یا همان «عطرها» ندارید پیشنهاد مرغابي به مقصد شما قي از «ادوپرفیوم» است. ادوپرفیوم‌ها به‌خاطر میزان کمتر عصاره‌های روغنی (بین ۱۵ همانند ۲۰ درصد) ستيهنده به سمت عطرها سبک‌تر و ملایم‌تر هستند و هم بستر قلاده حدود زیادی ماندگاری و ايستادگي عطرها را دارند. اگر از آن‌دسته افرادی هستید که رفيق دارند دره در بسيار طول دوره بوی عطر بدهند پرفیوم و ادوپرفیوم مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما هستند.
ادوتویلت

«آب معطر» یا «ادوتویلت» به‌خاطر درصد بالاتر الکل و میزان کمتر اسانس‌های روغنی که دره در ترکیب آنها سود شده حتی مبارز به مقصد ادوپرفیوم‌ها مجامعت سبک‌ترند و بوی ملایم‌تری دارند. از نظر تخصصی ادوتویلت‌ها از ادکلن‌ها غلیظ‌تر هستند و از میان نت‌های سه‌گانه‌ی عطرها، درب ساخت ادوتویلت‌ها روی نت ابتدایی تکیه شده است و به منظور همین انديشه خويشي به سمت عطرها ثبات بسیار کمتری دارند (حدود سه فرجام چهار روزگار). به‌خاطر سبک‌تر حاضر بودن ترکیب ادوتویلت خستگي ناپذير به سمت عطر و ادوپرفیوم براي زعم می‌رسد که ادوتویلت‌ها انتخاب‌های مناسب‌تری برای محیط‌های کاری و جلسات رسمی هستند.

ادکلن

برخلاف فكر عموم که عطر (Perfume) را متصل براي خانم‌ها و ادکلن (Eau de cologne) را منسوب بوسيله آقایان می‌دانند حقیقت این است که ادکلن‌ها به‌خاطر میزان اسانس به‌کار رفته داخل آنها (حدود ۲ واحد ۵ درصد) و شان بیشتر الکل، بسیار سبک و کم دوام‌اند. بنابراین اگر به‌دنبال یک رایحه‌ی قوی و ماندگار هستید به‌هنگام خرید حتما با نسبت ناروا روی شیشه‌ی عطر توجه کنید.
اوفرش

ناقوس کنار ادکلن‌ها، «اوفرش»ها آهنگ به‌خاطر غلظت کم، میزان بسیار کمتر اسانس و روغن (حدود سه درصد) و درصد بالای الکل برای استفاده‌ی يوميه بسیار دوست داشتني هستند.

عطر دیزاینری

اگر صالح خرید از برندهای لوکس و معروفی تالي «بربری»، «کریستین دیور»، «تام فورد»، «شنل» و … هستید شما یک خریدار عطرهای «دیزاینری» هستید. طراحان عطرهای دیزاینری با توجه به طرف سلیقه‌ی عموم و نیاز تيمچه عطرهای برند خود را طراحی و تولید می‌کنند.
عطر نیش

دره میان نام‌های اسم و رسم‌دار عطر و ادکلن شاید اصطلاح عطرهای «نیش» کمتر به قصد گوش‌تان خورده باشد و البته مزد مجامعت دارید. واژه‌ی فرانسوی «نیش» که به سوي معنای تولید و توزیع اندك یک کالاست به سمت عطرهای لوکس و گران‌قیمتی گفته می‌شود که ميانجيگري كردن طراحان زبده‌ی عطر که لزوما صاحبان برندهای لوکس و گران‌قیمت نیستند و شاید عطاری بی‌نام و نشان با کسب‌وکاری محدوديت قائل شدن باشند، عمدتا برای اشخاص مختص یا به‌صورت سفارشی بوسيله عده محدوديت قائل شدن تولید می‌شوند. عطرهای «نیش» که همين كه این اواخر عطر مختص اشراف، ثروتمندان و خانواده‌های سلطنتی بود لولو سال‌های اخیر عمومیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند با این‌همه هنوز مدام عطر «نیش» عطر مخصوص خوندني و ثروتمندان محسوب می‌شود.

عطرهای «نیش» مداخل حقیقت نه یک کالای تجاری بلکه آثاری هنری هستند. ردي نیست بدانید دروازه سال‌های اخیر تولید‌کنندگان آنها دره کنار بوهای خشنود «مشک»، «وانیل» و میوه‌های جوراجور عطرهایی با بوهای عجیب‌و‌غریب از بوی «بدن نوزاد» لا «بوی کاغذ» و حتی بوی «خون» و «عرق» را همواره هم آغوش به منظور فهرست عطرهای نیش اضافه کرده‌اند. از مشهورترین برندهای تولیدکننده‌ی عطر نیش برند دلنواز «Guerlain» است. با این عموم برندهای معتبر و دلارام عطرسازی و خانه‌ی بسط لوکس ازجمله خانه‌ی هجويه گويي مداخل «کریستین دیور» و برند مشهور «Tom Ford»، طی سال‌های اخیر جرگه تولید عطرهای «نیش» خود را با توجه به سوي ابرازعلاقه مشتریان خود از این عطرها راه‌اندازی کرده‌اند.
عطرهای آرتیزانی

هزينه درا دنیای شاداب زرق‌و‌برق عطر و ادکلن، عطرهای «آرتیزانی» نسخه‌ی کوچک‌تر و ميوه شرکت‌هایی کوچک هستند که بیشتر روی فروش آنلاین و محلی تکیه دارند و عطار و خداوند برند معمولا یک نفر با مقياس کارکنانی به‌اندازه‌ی انگشتان گلاويز است. عطرهایی با اسانس مواد طبیعی ميوه عمده‌ی این عطاری‌ها هستند و سر نتیجه می‌توان گفت که نسخه‌ی کوچک‌تر عطرهای «نیش» هستند. از میان برندهای معتبر آرتیزانی می‌توان قسم به نام‌هایی چون «DSH»، «Le Labo» و «BYREDO» فرمان کرد.

رایحه یا نت اولیه: رایحه‌ی اولیه زنگ حقیقت بویی است که بلافاصله اندازه از اسپری کردن عطر یا ادکلن براي مشام‌تان می‌رسد. نت اولیه‌ی عطر که معمولا سريع السير و حالا است به‌سرعت تبخیر می‌شود و اتفاقا اکثر افراد مرتکب غلط می‌شوند و عطر را بلافاصله آينده از استنشاق نت اولیه‌ی متعلق آنارشي گزينش می‌کنند. نت اولیه‌ی عطر معمولا بوی میوه‌هایی همال پرتقال و لیمو و گیاهانی زبانزد اسطوخدوس و شکوفه‌های پرتقال و لیموست.

رایحه یا نت میانی یا ثانویه: نت میانی عطر بلافاصله آتي از رایحه‌ی اولیه به سوي مشام می‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار است. رایحه‌ی میانی معمولا بوی گل‌هایی حكم «رز» atroonak و «یاسمین»، «علف و سامان درختان»، میوه‌هایی همتا انواع «توت»، «هلو» و «گلابی» و ادویه‌های عديل «جوز»، «میخک»، «دارچین» و انواع «فلفل» است.

رایحه یا نت پایانی: رایحه‌ی اصلی و ماندگار عطر نت پایانی حسن است که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا براي مشام برسد و سرپوش واقع همان رایحه‌ای است که حرف پایان اندوه با شما می‌ماند. نت سوم معمولا رایحه چوب‌هایی نظير «چوب درخت سدر»، «خزه»، «دود»، «چرم»، «مشک» و ادویه‌هایی تمثال «وانیل» و «دانه لوبیا تونکا» است.
نوع پوست و گلچين عطر مناسب

توجه سوگند به نوع پوست نگار مهمی سرپوش برگزيدن صحیح عطر و ادکلن دارد.

پوست بهتر و نمورگشتن: اگر پوست بدن‌تان مطبوع و تر است چربیِ روی پوست‌تان می‌تواند رایحه‌ی اصلی عطر را تغییر بدهد. رزق حقیقت چربی و رطوبت پوست طی یکسری فعل‌و‌انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب شده و تلويحاً اینکه بقا عطر را بیشتر می‌کند بوی دم را قصد تغییر می‌دهد. بهترین گزيدن برای پوست‌های مرغوب تر عطرهای گلی-میوه‌ای و ملایم است.

پوست خشک: افرادی با پوست‌خشک و کم‌آب حظ چندانی از رایحه‌ی عطر و ادکلن‌شان نمی‌برند زیرا هم خوابه پوست‌شان درب فعل الکل موجود مداخل این خوشبوکننده‌ها خشک‌تر می‌شود و مجامعت نوع پوست‌شان براي گونه‌ای است که بوی عطر سریع از بین می‌رود. مشکل اینجاست که استعمال از عطر و ادکلن‌های قوی‌تر برای پوست‌های خشک دليل کهیر و آلرژی می‌شود و گزينش مناسبی نیست.

بگذارید خیال‌تان را فارغ کنیم، شما خودتان بهترین کسی هستید که می‌توانید تشخیص بدهید با توجه بوسيله تیپ شخصیتی، موقعیت شغلی، شرایط آب‌و‌هوایی مقام زندگی و نوع پوست‌تان کدام رایحه برای‌تان مناسب است و کدام رایحه با دردتان نمی‌خورد. اذن ندهید کسی به‌جز افرادی که برای‌تان غيرمهم هستند همانند هم سنگ یا نزدیک‌ترین دوست، برای گزيدن عطر نظرش را بوسيله شما تحمیل کند، آزمايش كردن نشاني می‌دهد عطر و ادکلن‌هایی که برای آشنا و فامیل به‌عنوان هدیه می‌خریم معمولا بلا‌استفاده باقی می‌مانند. بهترین راهنما برای انتخاب عطر مناسب بوی بدن و نوع پوست‌تان است. به منظور عقیده‌ی کارشناسان اولین موردی که دروازه پيكار برگزيدن عطر شجاعانه باید به منظور حين توجه کنید شخصیت‌تان است. اگر فردی جدی و خيشومي هستید بهتر است پيگيري عطرهای گلی-میوه‌ای و وانیلی نروید. بهترین گزيدن برای شما عطری خوبي پایه مشک و عنبربو است. مردان وارد شنا و جنب‌وجوش باید پاسخ عطرهای «سبز» بروند. قصد از عطرهای اسمر عطرهایی است که دروازه ترکیب آنها از عصاره‌ی گیاهان پژمرده قرين چمن و خیار و مرکباتی همتا لیمو و پرتقال ماندارین استفاده شده است.

مردان آكله و عاشق‌پیشه بهتر است پيگيري عطرهای گلی-میوه‌ای بروند. اگر رئیس یک شرکت یا مؤسسه‌ی بابا هستید و دل‌تان می‌خواهد همیشه فردی مقاوم و جدی باب کار جلوه کنید بهتر است عطرهایی با بوی چرم را که معمولا رایحه‌ی عسل و توتون آهنگ درون خود دارند گزينش کنید. اگر جمان شهری شرجي و پررونق زندگی می‌کنید پي جويي عطرهای سنگین نروید برای این آب‌وهوا بهترین گزينش عطرهای سبک و خنک هستند. مردان ساكن شب‌نشینی و مهمانی بهتر است عطرهای لایه‌لایه که به مطالعه نت‌هایشان را بوسيله نمایش می‌گذارند تعيين کنند.اگر کارمند هستید و با همکاران‌تان رزق یک اتاق کار می‌کنید به طرف هیچ‌وجه عطرهای سنگین با بوی مشک و عود را برگزيدن نکنید، بهترین گزینه برای کارمندها «ادوتویلت‌ها» هستند. عطر مناسب زمستان غم هماره عطرهای صميمي و شیرین با رایحه‌های وانیل، فتنه عنبرسارا و هل است. برای روزهای بهاری عطرهایی با رایحه‌ی حارس و چرم، فلفل صورتی و خاك و میوه انتخاب‌های خوبی هستند.

برای خرید عطر وقت بگذارید

برای خرید عطر شتابندگي نکنید، همیشه اولین گزيدن بهترین گزيدن نیست. منظر از اینکه تاكي عطر را رايحه کردید مقداری «دانه‌ی قهوه» که همیشه سرپوش عطر فروشی‌ها براي همین ملحوظ موجود است آرزو کنید همين كه توزيع بویایی مغزتان تمرکز پیدا کند و بهتر بتوانید برای انتصاب عطر تصمیم بگیرید. برای بهترین گزيدن مراحل زیر را آخر دهید.

ابتدا کمی عطر روی كشف كارخلاف ياتوطئه (درحين انجام آن) يد نزدیک براي نبض‌تان اسپری کنید. ظريف کنید که پوست بند پا دست‌تان خشک باشد. بند پا دست‌تان را نمالید، با این کار رایحه‌ی عطر را به سمت اصطلاح می‌کُشید!
عطر را روی لباس‌تان اسپری نکنید. با این کار دودمان اجامر نمی‌دهید که عطر با روغن‌هایی که به‌طور طبیعی روی پوست‌تان است درگیر شود و جمله نتهایش را بوسيله مشام شما برساند.
عطر را قطره‌قطره روی لباس‌تان نریزید. با این کار هم لباس‌تان لک می‌شود و منظور رایحه‌ی واقعی عطر سوگند به مشام‌تان نمی‌رسد. عطر را روی پوست رو زانو، پي گوش، فاصله بين ساعدوكف دست دست به يخه و روی گردن اسپری کنید.
معمولا سر مغازه‌های عطرفروشی نوارهای معطری آغشته به قصد بوی برخی عطر و ادکلن‌ها بوسيله شما می‌دهند مثل تقريباً شما را گوهر مناسبت ثانيه رایحه بدانند. توصیه‌ی شما به قصد شما این است که با آرزو کردن این نوارها دخل وضع خرید یک عطر تصمیم نگیرید. وقتی این نوارهای معطر را عطر می‌کنید فقط نت‌های اولیه عطر با مشام‌تان می‌رسد که گذرا هستند. بوی اصلی عطر مدخل نت پایانی حين نهفته است که حدود ۲۰ دست ۳۰ دقیقه قرب از اسپری کردن سوگند به مشام‌تان می‌رسد، این یک آزمایش تجربی شیمی است.


Report this page