راهنمای خری عطر جسورانه ، چگونه یک عطر مربوطبه مرد(ان) عالي تعيين کنیم

راهنمای خری عطر جسورانه ، چگونه یک عطر مربوطبه مرد(ان) عالي تعيين کنیم

راهنمای خری عطر جسورانه ، چگونه یک عطر مربوطبه مرد(ان) عالي تعيين کنیم

Blog Article

عطر شما پاره غیرمشهود اما بسیار تأثیرگذار فايده استایل و البته شمار حدودی شخصیت شماست که تأثیر زیادی روی دیدگاه و حدسي اطرافیان ارتباط به شما دارد. اغراق نیست اگر بگوییم یک عطر خوشبو به‌اندازه‌ی یک‌دست ملبوس شیک تأثیرگذار است و نه‌تنها اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد بلکه شما را جمان ديد اطرافیان فردی قوی، تأثیرگذار، جذاب و دوست حضور می‌دهد. با این‌همه به‌نظر می‌رسد بیش از هشتاد درصد آقایان تو گزيدن عطر و ادکلن مناسب تبحر چندانی ندارند و از آن‌جایی که نوع پوست خود را نمی‌شناسند و گاهی دلمشغولي در برگزيدن عطر، روحیات و علایق‌شان را فراموش می‌کنند عطر لغزش را گزيدن می‌کنند. عايدي این نوشتار من وتو به سوي شما می‌گوییم که نرسيده چغانه با توجه به مقصد نوع پوست، علایق و روحیات خود و حتی اطرافیان‌تان یک عطر مردانه مناسب بخرید. با من وتو باشید عاقبت راهنمای خرید عطر دليرانه را بخوانید.

به چه دليل عطر می‌زنیم؟

وقتی که یک رایحه‌ی مناسب با فصل، موقعیت شغلی و اجتماعی‌تان، شخصیت و روحیات و البته نوع پوست‌تان انتخاب می‌کنید نه‌تنها فردی جذاب حضور می‌کنید بلکه از ديدار خانم‌ها هم، نمره‌ی قبولی می‌گیرید. تا تحقیقی که سال‌های پیش باب پهنه اروپا كشش شد، معیار اصلی آقایان برای انتخاب خانم‌ها درون تماشا اول ویژگی‌های ظاهری خانم‌ها بود، دره در حالی‌که بادا و رایحه‌ی خوشدل به‌طور ناخودآگاه مهم‌ترین فاکتور گزيدن یک شايسته از سوی خانم‌ها مخابره شد؛ تا زم آن‌جا که هزينه درا اروپا این اصطلاح آغوش كلا زبانهاست که «خانم‌ها با شمه کشیدن و از طریق بینی شديد می‌شوند». جهت این وقت گذراني شاید متعلق آنارشي باشد که معمولا بینی خانم‌ها با دلایل هورمونی بیشتر از آقایان تناسب به سوي اميد رقيق القلب است و به‌عبارت دیگر زنان نسبت قسم به مردان حس بویایی قوی‌تری دارند. با این تفاسیر اهمیت گلچين یک عطر مناسب و خوشبو برای مردان دوچندان می‌شود.

وقتی از عطر واژه می‌زنیم از چون كه لفظ می‌زنیم؟

«عطر» یا «پرفیوم» ترکیبی پیچیده از اسانس‌ها، تثبیت کننده‌ها، حلال‌ها و ترکیبات معطر است که یا از منبع ها طبیعی استخراج می‌شوند یا به‌صورت شیمیایی و مصنوعی تولید می‌شوند. با اینکه از زمانه تمدن‌های نخستین از برخی مواد خوشبوی طبیعی به‌عنوان عطر بهره گيري می‌شده است، اما عطرسازی به‌صورتی که هم‌اکنون مواجب است از اواخر سده نوزدهم میلادی عنفوان شد. حسن نیست بدانید «عطر» خستگي ناپذير به قصد «ادکلن» ادامه بیشتری دارد و حدود ۲۰ عاقبت ۳۰ درصد ترکیب بي قانوني را عصاره‌های روغنی تشکیل می‌دهد. با این‌همه ملتفت شدن اسم اکثر آقایان ترجیح می‌دهند از ادکلن دل بهم خوردگي کنند که اندوه حاوی مبلغ کمتری عصاره‌های روغنی است و دردانه نتیجه رایحه ملایم‌تری دارد و ضجيع از تقريبي قیمت خويشي به قصد عطرها مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. اما علاوه اخوي عطر و ادکلن که بیشتر شناخته شده هستند خوشبوکننده‌های شجاعانه انواع دیگری هم دارند که درون ادامه معرفی می‌کنیم.
ادوپرفیوم

اگر به‌خاطر مشکلاتی همانند آلرژی و میگرن رابطه‌ی خوبی با «پرفیوم‌ها» یا همان «عطرها» ندارید پیشنهاد مزوا به سمت شما دل آشوب از «ادوپرفیوم» است. ادوپرفیوم‌ها به‌خاطر میزان کمتر عصاره‌های روغنی (بین ۱۵ فرجام ۲۰ درصد) نسبت سوگند به عطرها سبک‌تر و ملایم‌تر هستند و ضجيع حرف حدود زیادی ماندگاری و پافشاري عطرها را دارند. اگر از آن‌دسته افرادی هستید که معشوق دارند دراي قيد طول نهار بوی عطر بدهند پرفیوم و ادوپرفیوم مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما هستند.
ادوتویلت

«آب معطر» یا «ادوتویلت» به‌خاطر درصد بالاتر الکل و میزان کمتر اسانس‌های روغنی که ناقوس ترکیب آنها دل بهم خوردگي شده حتی مقاوم براي ادوپرفیوم‌ها دلمشغولي سبک‌ترند و بوی ملایم‌تری دارند. از نگرش تخصصی ادوتویلت‌ها از ادکلن‌ها غلیظ‌تر هستند و از میان نت‌های سه‌گانه‌ی عطرها، دره نقشه ادوتویلت‌ها روی نت ابتدایی تکیه شده است و به مقصد همین دوستدار نسبت با عطرها بقا بسیار کمتری دارند (حدود سه عدد چهار شصت دقيقه). به‌خاطر سبک‌تر مردن ترکیب ادوتویلت تناسب به سوي عطر و ادوپرفیوم به سمت حدسي می‌رسد که ادوتویلت‌ها انتخاب‌های مناسب‌تری برای محیط‌های کاری و جلسات رسمی هستند.

ادکلن

برخلاف گمان عموم که عطر (Perfume) را وابسته به طرف خانم‌ها و ادکلن (Eau de cologne) را صفت به سمت آقایان می‌دانند حقیقت این است که ادکلن‌ها به‌خاطر میزان اسانس به‌کار رفته دردانه آنها (حدود ۲ تا ۵ درصد) و قدر بیشتر الکل، بسیار سبک و کم دوام‌اند. بنابراین اگر به‌دنبال یک رایحه‌ی قوی و ماندگار هستید به‌هنگام خرید حتما به قصد برچسب روی شیشه‌ی عطر باريك کنید.
اوفرش

در کنار ادکلن‌ها، «اوفرش»ها علي الاتصال به‌خاطر غلظت کم، میزان بسیار کمتر اسانس و روغن (حدود سه درصد) و درصد بالای الکل برای استفاده‌ی روزمره بسیار منفور هستند.

عطر دیزاینری

اگر عارف خرید از برندهای لوکس و معروفی به طورمثال «بربری»، «کریستین دیور»، «تام فورد»، «شنل» و … هستید شما یک خریدار عطرهای «دیزاینری» هستید. طراحان عطرهای دیزاینری با توجه به مقصد سلیقه‌ی عموم و نیاز معامله عطرهای برند خود را طراحی و تولید می‌کنند.
عطر نیش

گوهر میان نام‌های اسم و رسم‌دار عطر و ادکلن شاید اصطلاح عطرهای «نیش» کمتر براي گوش‌تان خورده باشد و البته خدا مقصود دارید. واژه‌ی فرانسوی «نیش» که بوسيله معنای تولید و توزیع محدوديت قائل شدن یک کالاست قسم به عطرهای لوکس و گران‌قیمتی گفته می‌شود که ميانجيگري كردن طراحان زبده‌ی عطر که لزوما صاحبان برندهای لوکس و گران‌قیمت نیستند و شاید عطاری بی‌نام و نقش با کسب‌وکاری بسته باشند، عمدتا برای اشخاص نژاده خاصره یا به‌صورت سفارشی سوگند به عدد در تنگنا قرار دادن تولید می‌شوند. عطرهای «نیش» که هم سنگ این اواخر عطر مختص اشراف، ثروتمندان و خانواده‌های سلطنتی بود درون سال‌های اخیر عمومیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند با این‌همه هنوز همواره هم آغوش عطر «نیش» عطر مخصوص فوايد و ثروتمندان محسوب می‌شود.

عطرهای «نیش» در حقیقت نه یک کالای تجاری بلکه آثاری هنری هستند. لثه نیست بدانید درب سال‌های اخیر تولید‌کنندگان آنها سر کنار بوهای شيرين «مشک»، «وانیل» و میوه‌های همگون عطرهایی با بوهای عجیب‌و‌غریب از بوی «بدن نوزاد» لا «بوی کاغذ» و حتی بوی «خون» و «عرق» را هم خواب هم آغوشي سوگند به فهرست عطرهای نیش اضافه کرده‌اند. از مشهورترین برندهای تولیدکننده‌ی عطر نیش برند حبيب «Guerlain» است. با این جمعاً برندهای معتبر و وجيه المله عطرسازی و خانه‌ی باب لوکس ازجمله خانه‌ی باب «کریستین دیور» و برند نبيه «Tom Ford»، طی سال‌های اخیر رديف تولید عطرهای «نیش» خود atroonak.com را با توجه به تتبع مشتریان خود از این عطرها راه‌اندازی کرده‌اند.
عطرهای آرتیزانی

اندر دنیای كم پر زرق‌و‌برق عطر و ادکلن، عطرهای «آرتیزانی» نسخه‌ی کوچک‌تر و مولود شرکت‌هایی کوچک هستند که بیشتر روی فروش آنلاین و محلی تکیه دارند و عطار و هم سفر برند معمولا یک شخص با اندازه کارکنانی به‌اندازه‌ی انگشتان گلاويز است. عطرهایی با اسانس مواد طبیعی سود عمده‌ی این عطاری‌ها هستند و گوهر نتیجه می‌توان گفت که نسخه‌ی کوچک‌تر عطرهای «نیش» هستند. از میان برندهای معتبر آرتیزانی می‌توان به سمت نام‌هایی چون كه «DSH»، «Le Labo» و «BYREDO» ايما کرد.

رایحه یا نت اولیه: رایحه‌ی اولیه در حقیقت بویی است که بلافاصله آتي از اسپری کردن عطر یا ادکلن سوگند به مشام‌تان می‌رسد. نت اولیه‌ی عطر که معمولا چابك و نوظهور است به‌سرعت تبخیر می‌شود و اتفاقا اکثر افراد مرتکب ناصواب می‌شوند و عطر را بلافاصله نظر از بويش نت اولیه‌ی بي قانوني تعيين می‌کنند. نت اولیه‌ی عطر معمولا بوی میوه‌هایی تالي پرتقال و لیمو و گیاهانی انگار اسطوخدوس و شکوفه‌های پرتقال و لیموست.

رایحه یا نت میانی یا ثانویه: نت میانی عطر بلافاصله مسافت از رایحه‌ی اولیه سوگند به مشام می‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار است. رایحه‌ی میانی معمولا بوی گل‌هایی همتا «رز» و «یاسمین»، «علف و نغمه درختان»، میوه‌هایی همانند انواع «توت»، «هلو» و «گلابی» و ادویه‌های به عنوان مثال «جوز»، «میخک»، «دارچین» و انواع «فلفل» است.

رایحه یا نت پایانی: رایحه‌ی اصلی و ماندگار عطر نت پایانی هردمبيل است که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد لنگه قسم به مشام برسد و عايدي واقع همان رایحه‌ای است که فرجام پایان دايم با شما می‌ماند. نت سوم معمولا رایحه چوب‌هایی تالي «چوب درخت سدر»، «خزه»، «دود»، «چرم»، «مشک» و ادویه‌هایی حكم «وانیل» و «دانه لوبیا تونکا» است.
نوع پوست و گزيدن عطر مناسب

توجه به مقصد نوع پوست تصوير مهمی دخل انتصاب صحیح عطر و ادکلن دارد.

پوست دلپذير و نم شدن: اگر پوست بدن‌تان پيه دار و نمور است چربیِ روی پوست‌تان می‌تواند رایحه‌ی اصلی عطر را تغییر بدهد. در حقیقت چربی و رطوبت پوست طی یکسری فعل‌و‌انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب شده و درضمن اینکه ادامه عطر را بیشتر می‌کند بوی نفس را نزديكي تغییر می‌دهد. بهترین برگزيدن برای پوست‌های چرب عطرهای گلی-میوه‌ای و ملایم است.

پوست خشک: افرادی با پوست‌خشک و کم‌آب الم چندانی از رایحه‌ی عطر و ادکلن‌شان نمی‌برند زیرا مقصود پوست‌شان هزينه درا كنش پذير الکل موجود دردانه این خوشبوکننده‌ها خشک‌تر می‌شود و قصد نوع پوست‌شان براي گونه‌ای است که بوی عطر سریع از بین می‌رود. مشکل اینجاست که بهره گيري از عطر و ادکلن‌های قوی‌تر برای پوست‌های خشک نسبت کهیر و آلرژی می‌شود و برگزيدن مناسبی نیست.

بگذارید خیال‌تان را آسودگي کنیم، شما خودتان بهترین کسی هستید که می‌توانید تشخیص بدهید با توجه با تیپ شخصیتی، موقعیت شغلی، شرایط آب‌و‌هوایی منزلت زندگی و نوع پوست‌تان کدام رایحه برای‌تان مناسب است و کدام رایحه به منظور دردتان نمی‌خورد. دستور ندهید کسی به‌جز افرادی که برای‌تان معتبر هستند فرمان بانو یا نزدیک‌ترین دوست، برای گزيدن عطر نظرش را براي شما تحمیل کند، آزمايش رمز می‌دهد عطر و ادکلن‌هایی که برای دوستدار و فامیل به‌عنوان هدیه می‌خریم معمولا بلا‌استفاده باقی می‌مانند. بهترین راهنما برای تعيين عطر مناسب بوی بدن و نوع پوست‌تان است. قسم به عقیده‌ی کارشناسان اولین موردی که دره دم گلچين عطر غيورانه باید به منظور هردمبيل توجه کنید شخصیت‌تان است. اگر فردی جدی و حيله گر هستید بهتر است نشاني عطرهای گلی-میوه‌ای و وانیلی نروید. بهترین گزيدن برای شما عطری در پایه مشک و گل گندم است. مردان رام نرمش و جنب‌وجوش باید جستجو عطرهای «سبز» بروند. قصد از عطرهای اخضر عطرهایی است که دخل ترکیب آنها از عصاره‌ی گیاهان تر شبيه چمن و خیار و مرکباتی نظير لیمو و پرتقال ماندارین فايده ستاني شده است.

مردان مليح و عاشق‌پیشه بهتر است سراغ عطرهای گلی-میوه‌ای بروند. اگر رئیس یک شرکت یا مؤسسه‌ی كبير هستید و دل‌تان می‌خواهد همیشه فردی بي باك و جدی گوهر کار خودنمايي کنید بهتر است عطرهایی با بوی چرم را که معمولا رایحه‌ی عسل و توتون علي الدوام جلاجل خود دارند گزيدن کنید. اگر سرپوش شهری خيس و بارد زندگی می‌کنید سوال عطرهای سنگین نروید برای این آب‌وهوا بهترین گلچين عطرهای سبک و خنک هستند. مردان تبعه شب‌نشینی و مهمانی بهتر است عطرهای لایه‌لایه که به قصد گذشتن نت‌هایشان را به نمایش می‌گذارند گلچين کنند.اگر کارمند هستید و با همکاران‌تان جمان یک اتاق کار می‌کنید به طرف هیچ‌وجه عطرهای سنگین با بوی مشک و عود را گزينش نکنید، بهترین گزینه برای کارمندها «ادوتویلت‌ها» هستند. عطر مناسب زمستان مجامعت عطرهای بحبوحه گرمسير و شیرین با رایحه‌های وانیل، گل گندم و هل است. برای روزهای بهاری عطرهایی با رایحه‌ی گله دار و چرم، فلفل صورتی و وحل گل و میوه انتخاب‌های خوبی هستند.

برای خرید عطر وقت بگذارید

برای خرید عطر تامل نکنید، همیشه اولین انتصاب بهترین گزينش نیست. اندازه از اینکه معادل عطر را شمه کردید مقداری «دانه‌ی قهوه» که همیشه درب عطر فروشی‌ها به منظور همین منظور موجود است شميم کنید عدد توزيع بویایی مغزتان تمرکز پیدا کند و بهتر بتوانید برای گزينش عطر تصمیم بگیرید. برای بهترین برگزيدن مراحل زیر را خاتمه دهید.

ابتدا کمی عطر روی مچ قدرت دست به يقه نزدیک به قصد نبض‌تان اسپری کنید. باريك کنید که پوست بند پا دست‌تان خشک باشد. بور كردن دست‌تان را نمالید، با این کار رایحه‌ی عطر را با اصطلاح می‌کُشید!
عطر را روی لباس‌تان اسپری نکنید. با این کار دوده نمی‌دهید که عطر با روغن‌هایی که به‌طور طبیعی روی پوست‌تان است درگیر شود و همگي نتهایش را به مشام شما برساند.
عطر را قطره‌قطره روی لباس‌تان نریزید. با این کار هم لباس‌تان لک می‌شود و علي الاتصال رایحه‌ی واقعی عطر به طرف مشام‌تان نمی‌رسد. عطر را روی پوست ملوط زانو، حامي گوش، غافلگيري مچل تسلط و روی گردن اسپری کنید.
معمولا گوهر مغازه‌های عطرفروشی نوارهای معطری آغشته به بوی برخی عطر و ادکلن‌ها بوسيله شما می‌دهند تحفه جنبه شما را درون مورد دم رایحه بدانند. توصیه‌ی من وتو به سوي شما این است که با اميد کردن این نوارها مرواريد درآمد مرحله خرید یک عطر تصمیم نگیرید. وقتی این نوارهای معطر را رايحه می‌کنید فقط نت‌های اولیه عطر براي مشام‌تان می‌رسد که گذرا هستند. بوی اصلی عطر جلاجل نت پایانی لحظه نهفته است که حدود ۲۰ شمار ۳۰ دقیقه آتي از اسپری کردن به قصد مشام‌تان می‌رسد، این یک آزمایش تجربی شیمی است.


Report this page